OD 25 LAT
WSPIERAMY INICJATYWY,
KTÓRE ZMIENIAJĄ RZECZYWISTOŚĆ
NA LEPSZE

NASZA OFERTA

ROZWÓJ ORGANIZACJI
POZARZĄDOWYCH TO ROZWÓJ
CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA

NASZA OFERTA

OD POCZĄTKU DZIAŁANIA UDZIELILIŚMY
POŻYCZEK PONAD 923 ORGANIZACJOM
NA KWOTĘ PONAD 328 MLN ZŁ

NASZA OFERTA

DOBRA RADA POMAGA
OBRAĆ NAJLEPSZĄ
DROGĘ DO CELU

NASZA OFERTA

ZACHĘCAMY DO LEKTURY

„Drogowskaz dla NGO”

Publikacja powstała w ramach projektu „Drogowskaz dla NGO” i jest efektem pracy 8 organizacji nad wypracowaniem i upowszechnianiem standardów zarządzania finansowego, które profesjonalna organizacja spełniać powinna.

ZACHĘCAMY DO LEKTURY

„O przepływach finansowych”

Co to są przepływy finansowe? Czy tworzenie planu przepływów finansowych jest potrzebne? Jak tworzyć ten plan i jak go analizować?

ZACHĘCAMY DO LEKTURY

„Pozyskiwanie funduszy”

Publikacja prezentuje przykłady kreatywnego podejścia do zbierania funduszy – zarówno w ramach nieodpłatnej działalności statutowej organizacji, jak i w działalności gospodarczej.

ZACHĘCAMY DO LEKTURY

„Badanie standardów”

Publikacja stanowi pierwsze w Polsce kompleksowe badanie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania finansami w trzecim sektorze, prowadzone nie tylko wśród kadry zarządzającej, lecz także wśród pracowników niższego szczebla – koordynatorów projektów.

FAQ

PAFPIO to nie tylko instytucja, ale to przede wszystkim kompetentni i serdeczni ludzie. Ludzie, którzy wspierają, tłumaczą i rozumieją istotę trzeciego sektora, często wspólnie szukając rozwiązań problemów, z jakimi borykają się organizacje.

Anna Krzeszowska-Hovanecz

Stowarzyszenie Akwedukt, Kwidzyn

Fundusz pomógł nam szybko i sprawnie uzyskać środki na zabezpieczenie płynnej realizacji dużego projektu i terminowe finansowanie wkładu własnego. Profesjonalna obsługa pożyczki, elastyczność, chęć niesienia pomocy i otwartość wszystkich pracowników, z którymi mieliśmy kontakt, powoduje, że nasza współpraca układa się bardzo dobrze, czego dowodem jest fakt, że wracamy do PAFPIO kolejny raz:)

Ewa Rumińska

Fundacja Albatros, Bukwałd

Współpracę z pracownikami Funduszu PAFPIO oceniamy jako najlepszą z możliwych, w takich przypadkach, jakim jest konieczność zaciągania pożyczek (…) Zawsze mogliśmy zwracać się do przedstawicieli Funduszu z prośbą o pomoc przy wypełnianiu dokumentów czy wyjaśnianiu jakichkolwiek wątpliwości. Wysokie umiejętności interpersonalne i przygotowanie merytoryczne pracowników czyniły te kontakty bardzo satysfakcjonującymi. Poza wszystkim pragniemy podkreślić, że bez wsparcia Funduszu remont naszej placówki nie byłby możliwy, a ponad 30 osób w kryzysie bezdomności, często starszych i schorowanych, straciłoby dach nad głową.

Aleksandra Kupczyk – Frączek

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Warszawskie

Czynny parowóz jest marzeniem każdej wąskotorówki. Będąc symbolem prawdziwej, potężnej kolei, przyciąga rzesze turystów oraz pasjonatów kolejnictwa i dawnej techniki (…) Dzięki korzystnej pożyczce z Funduszu PAFPIO nam udało się spełnić to marzenie – przywróciliśmy do życia nieczynny przez ponad pół wieku parowóz typu „Ryś”, który do roku 1970 pracował w Zakładach Cynkowych „Szopienice” w Katowicach. Dziś to jedyna w Polsce czynna maszyna tego typu, prawdziwy unikat.

Kamil Czarnecki

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Bytom

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni PAFPIO za udzielenie nam pożyczki na cele statutowe. Dzięki temu wsparciu możemy skuteczniej realizować naszą misję i pomagać tym, którzy jej potrzebują. Proces aplikacji był przejrzysty i sprawnie przeprowadzony, a obsługa funduszu okazała się nie tylko profesjonalna, ale także bardzo pomocna i przyjazna. Pożyczka umożliwiła nam poszerzenie zakresu naszych działań oraz zapewnienie wsparcia dla większej liczby osób i instytucji.

Anna Rozental

Fundacja Progresja, Słupsk

PAFPIO pozwala działać normalnie, trwać i rozwijać się. To nie tylko kwestia regulowania płynności finansowej, ale też inwestowania w nowe przedsięwzięcia, całkowicie poza systemem grantowym (…). PAFPIO nie boi się innowacyjnych projektów. Wierzy organizacjom i wspiera liderów.

Maciej Piwowarczuk

Fundacja na rzecz Wielkich Historii, Warszawa

Tutaj mogą Państwo zadać swoje pytanie