WP.pl: Bohaterki całej wsi z organizacji Kreolia

 

Bohaterkami artykułu w portalu WP.pl były ostatnio założycielki Fundacji Kreolia. Jak działać w malutkiej wsi? Jak zdobyć zaufanie wójtów, tradycjonalistycznych mieszkańców i organizacji wspierających ich finansowo, w tym Funduszu PAFPIO?

 

Centrum Kreatywności Kreolia jest nietypowe nie tylko ze względu na działalność w malutkiej, 300-osobwej wiosce i edukowanie aż 160 dzieci. Fundacja ta prowadzi dość oryginalną, „obwoźną” działalność. To nauczyciele i trenerzy odwiedzają okoliczne wioski, z których trudno by było przyjechać zainteresowanym. W artykule WP.pl zapytano przedstawicieli PAFPIO, którzy udzielili pożyczki Kreolii, jakie musiała spełnić wymagania, by cieszyć się takim wsparciem.

 

– Sprawdzamy dokumenty takiej organizacji pod względem formalnym i merytorycznym, ale przede wszystkim ważne jest bezpośrednie spotkanie z ludźmi. Kiedy pojechałam do Jerutek, największe wrażenie zrobił na mnie zapał pani prezes i zaangażowanie, z jakim opowiadała o tym, co i dlaczego robi. To jest zresztą najprzyjemniejsza część naszej pracy: poczuć tę energię, która w lokalnej społeczności tworzy nową jakość – opowiada WP.pl Dorota Pieńkowska, szefowa Funduszu PAFPIO. Wsparcie Funduszu okazało się o tyle kluczowe, że żadne banki nie udzielają pożyczek dla NGO, zwłaszcza na nową infrastrukturę. A właśnie zaadaptowanie starej stodoły na biuro Kreolii, sale edukacyjne, studio nagrań i strefę rekreacji było pierwszym etapem działalności.

 

Trzy miesiące temu Fundacja Kreolia była wyróżniona w konkursie „Sposób na sukces”, a jej prezes Joanna Gawryszewska odbierała owe wyróżnienie w Pałacu Prezydenckim. Przeczytaj cały artykuł w portalu WP.pl

 

Zachęcamy do przeczytania ciekawego wywiadu, którego Joanna Gawryszewska udzieliła ostatnio specjalnie dla www.pafpio.pl.